Çalışanlarının kişisel gelişimlerine destek olan MB Holding; Aydın’da faaliyet gösteren Sultan Sera’nın kadın çalışanlarına ‘‘Meditasyon ve İç İletişim’’ eğitimi verdi.


Kadını destekleyen ve her zaman iş hayatında yer edinmeleri için çaba gösteren MB Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gamze AŞNÜK tarafından verilen eğitimde, kadın çalışanlara hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında kullanabilecekleri meditasyon ve iç iletişim teknikleri anlatıldı. 


‘‘Kendini tanımak dünyanın en zor işi’’ olduğunu söyleyen Gamze AŞNÜK; kadınlara kendilerine dair farkındalıklarını geliştirip, hayata olumlu bakarak ilişkilerini daha sağlıklı ve daha mutlu yürütebileceklerini dile getirdi.


Meditasyon ve İç İletişim tekniklerinden bahseden AŞNÜK; ‘‘Meditasyon ve iç iletişimin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal olarak olumlu etkileri olmaktadır. Stresin azalması, huzurlu ve mutlu hissetme gibi etkileriyle birlikte; zihinsel ve duygusal olarak iyileşmesi zor olan hastalıkların tedavisine de yardımcı olabilir. Bugün meditasyon ve iç iletişim tekniklerini nasıl uygulayabileceğimiz konusuna giriş yaptık. Günlük hayatımız da bu teknikleri uygulayarak olumlu etkilerin devamını sağlayabilirsiniz’’  diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan grup çalışmalarında eğitime katılanlar meditasyon ve iç iletişim tekniklerini uyguladı. Aynı zamanda ekip çalışması yaparak aralarındaki iletişim de güçlendirilmiş oldu. Eğitime katılan çalışanlar kişisel gelişimlerine destek olan MB Holding’e teşekkürlerini sundu.