SULTAN SERA ÇALIŞANLARI KAHVALTIDA BULUŞTU

Sultan Sera Tarım ve Gıda A.Ş,   8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çalışan kadın personellerine kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Tarıma elverişsiz, bataklık toprakları ekonomiye kazandırarak Türkiye’nin en modern cam seralarından birini ülkeye kazandıran Sultan Sera Tesisleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla personeline kahvaltı düzenledi. Tesislerinde özellikle kadın istihdamı üzerinde duran Sultan Sera tesisleri, “Kadın Hayattır” sloganıyla çıktığı yolda Atça Gönül Han Restaurant’ ta kadın çalışanlarıyla bir araya gelerek neşeli bir gün geçirdiler.

Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş ’nin entegre yatırımı olan Sultan Sera’nın Genel Müdürü Arif Sait Birincioğlu; “Topraksız tarım metoduyla üretimde dördüncü sezonumuzu geçirdiğimiz tesislerimizde özellikle civar köylerden istihdam imkânı sağlamaktayız.

Başkanımız Sayın Muharrem Balat özellikle kadın istihdamı konusuna çok titizlikle yaklaşıyor. Daha önce mevsimlik işçi olarak ve sigortasız çalışan kadınlarımıza destek sağlayarak ekonomiye kadın gücü katmaya çalışıyoruz.  Bugün, burada toplanarak hem kadınlarımızla bir aktivite yapmış olduk hem de onların sorunlarını dinlemiş olduk. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım” dedi.

Seradaki kadınlara düzenli olarak çeşitli konularda eğitim verdiklerini dile getiren İşletme Müdürü Neslihan Budaklı ise; “ Toplumun gelişmesi kadınlarımızın eğitimi ve gelişimi ile mümkündür. Kadın hayattır çünkü yaptığı işi düz yapmaz, şekillendirir hayat verir, canlılık verir. İşte bu yüzden ekonomiye ne kadar çok kadın eli değerse, ekonomi o derecede canlanacaktır. Bu sene kadın cinayetlerinden artmasında dolayı buruk bir kadınlar günü geçiriyoruz.

Unutmayalım ki çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak istiyorsak, şiddete dur diyebilmeliyiz. Umarım 2015 yılı, kadının gücünün farkına varıldığı bir yıl olur. Bugün burada olmamızı sağlayan MB Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Muharrem Balat’a kadın çalışanları olarak teşekkür ediyor, tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum ”diye konuştu.
Düzenlenen kahvaltı fotoğraf çekimleriyle sona erdi.