ÜRETİM TESİSİMİZ

SULTAN SERA Üretim Tesisimiz

İnsan sağlığına uygun, kaliteli, çevreye saygılı, kaynakları efektif kullanan üretim...

MB Holding Tarım Grubu olarak uzun soluklu ve keyifli olacağına inandığımız yolculuğumuzun ilk adımlarını attık. 2008 yılında kurulmuş olan Sultan Sera A.Ş. olarak hedeflerimize paralel 2011 yılında ilk etap yatırımlarımızı tamamladık.

Aydın’da Holdingimiz bünyesinde bulunan Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş. tesislerine entegre olarak jeotermal ile ısıtılan seramız Türkiye’de ilklerinden. Sultan Sera olarak yalnızca Türkiye’nin değil, Dünya’nın en modern seralarından bir tanesinde salkım domates üretimi yapmaktayız. Bu çok özel yatırımda sadece teknolojiye ve fiziksel yatırıma değil, insan kaynağına, işimizin sosyal etkisine, uluslararası işbirliklerine de önem verdik. Seracılıkta otorite kabul edilen Hollandalı bir kuruluşla birlikte üniversite ve araştırma merkezleri ile işbirliği yaptık.

Hedefimiz net: Türkiye’de rekor düzeyde, insan sağlığına uygun, kaliteli, çevreye saygılı, kaynakları efektif kullanan üretim.

Bu hedefe ulaşırken sosyal güvenceye sahip olmayan kadınları iş sahibi yapmayı ve tarıma elverişsiz arazileri ekonomiye kazandırmayı amaç edindik. Bugüne kadar da hep başarılı olduk.

Bugünden sonra da hedeflerimiz büyük, çünkü biz “Başarı en büyük mutluluktur” felsefesine inandık.Şimdi hedefimiz, tarım sektöründe yeni projelerle sektörde ismimizi duyurmak ve Türkiye’de yeni konularda öncü olmak. Bu yolda emin adımlarla hep beraber yürüyeceğimize inancımız tam…

MB Grup Şirketleri

MB Holding, bünyesinde barındırdığı 10'u aşkın şirket ve markaları ile inşaat, sanayi, giyim, gıda, enerji, günlük kullanım eşyaları vb. sektöründe faaliyetini tüm hızıyla sürdürmektedir...